MRS. PRESIDENT

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

IMG_3126_1

This elegant dark blue midi dress caught my eyes immediately in the store. And also I quickly eliminated it. This narrow cut usually doesn´t like my curves. Finally, I didn´t resist and ran with the dress to the fitting room. To my great surprise, I felt good in them.

Tieto tmavomodré elegantné midi šaty ma v obchode okamžite zaujali. A tak isto rýchlo som ich vylúčila. Tento úzky strih obvykle nemá rád moje oblé krivky. Nakoniec so neodolala a bežala s nimi do skúšobnej kabínky. Na moje veľké prekvapenie som sa v nich cítila dobre.

IMG_3113_1

IMG_3135_1

IMG_3133_1

 

At a photo session, I added the pearl necklace and a white handbag. As I didn´t like to look very curtly, I refreshed the outfit a little bit wth my “rainbow shoes”. This new updo and I can with now troubles to announce my candidacy for president. o)

Na fotenie som ich doplnila perlovým náhrdelníkom a bielou kabelkou. Aby som nepôsobila veľmi stroho, osviežila som to trochu svojimi „dúhovými topánkami“. K tomu nový účes a môžem ísť kľudne ohlásiť svoju kandidatúru na prezidenta. o)

IMG_3138_1

IMG_3119_1

IMG_3164_1

 

Šaty/Dress: Dorothy Perkins

Sandále/Sandals: Sidewalk

Kabelka/Bag: COLETTE

Náhrdelník/Necklace: Talisman

♥♥♥