ZAFUL wish list

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

GLAMADVENTURE BOHODRESS3

Disclosure: This is a sponsored post.

 

Only a few days ago I unpacked my suitcases. And I’m packing them again. This time only mentally. I’m planning our next travel adventure. I have a couple of the travel dreams that I would like to accomplish. Even though nothing is certain yet, one thing I definitely know … I need to take more maxi dress with me next time. You certainly remember this dress I bought online at ZAFUL (pictures above).

Len pred pár dňami som vybalila kufre. A už ich balím znova. Tentokrát zatiaľ len mentálne. Plánujem naše ďalšie cestovateľské dobrodružstvo. Mám pár cestovateľských snov, ktoré by som si chcela splniť. Aj keď zatiaľ ešte nič nie je isté, jednu vec viem určite… potrebujem vziať so sebou viac maxi šiat. Určite si pamätáte šaty, ktoré som kúpila online (obrázok hore). 

 

I chose a few pieces that my company could accompany me to some beautiful tropical island. And when I imagine a beach, sea and a tropical island, I always imagine a lot of greenery and beautiful flowers. And so should be my dresses too – full of flowers. I like the most following (click on picture to see price and more details):

Vybrala som pár ďalších kúskov, ktoré by mi mohli robiť spoločnosť na nejakom krásnom tropickom ostrove. A keď si predstavím pláž, more a tropický ostrov, vždy si predstavím veľa zelene a nádherné kvety. A presne také by mali byť aj moje šaty – plné kvetov. Najviac ma zaujali tieto (klikni na obrázok ak chceš vidieť cenu a ďalšie detaily):

 Floral Print Long Sleeve Belted Maxi Dress

zafulmaxifloral1

 Bowknot Floral Cut Out Maxi Dress

zafulmaxifloral3

Belted Slit Button Up Floral Maxi Dress – Yellowzafulmaxifloral2

Floral V Neck Slit Maxi Dress – Floral

zafulmaxifloral5

 Long Sleeve Swingy Maxi Dress – Black

zafulmaxifloral4

 

And if you like sunflowers, try to choose sunflower print dress.

A pokiaľ je Vašou obľúbenou kvetinou slnečnica, skúste si vybrať šaty so týmto vzorom.

 

What do you think about this collection?

Ako sa Vám páči táto kolekcia?

♥♥♥